Bijscholing op 13 januari, 13 februari en 20 maart 2026
- Wil je het personaliseren van didactisch materiaal boeiend en haalbaar maken voor jezelf én je leerlingen?
- Door creatief aan de slag te gaan met technieken zoals de Cricut-machine en lasercutter kan je didactisch materiaal eenvoudig aanpassen en afstemmen op de specifieke noden van jouw klasgroep. Zo blijft leren motiverend en betekenisvol, en ondersteun je je leerlingen optimaal.
- Met de juiste begeleiding en ondersteuning leer je hoe je deze technologieën kan integreren in je lespraktijk en hoe ze bijdragen aan actief en gepersonaliseerd leren.
- Op het einde van dit traject zit je hoofd vol met nieuwe ideeën, weet je precies hoe je materiaal eenvoudig personaliseert en ga je met concrete voorbeelden en eigen ontwerpen aan de slag in je klas.
Meer info?
- Inhoudelijke vragen: gaelle.vanhout@kdg.be
- Praktische vragen: petra.depesseroey@kdg.be
Praktisch
- Wanneer
13 januari, 13 februari en 20 maart 2026, telkens van 9.00 tot 12.00 u.
- Waar
Campus Zuid, Brusselstraat 45, 2018 Antwerpen.
- Prijs
Deelnemen kost 195 euro per persoon.
- Mee te brengen door cursist:
- Laptop met Cricut Design Space geïnstalleerd (gratis software).
- Eigen materiaal (zoals textiel, houten voorwerpen of specifieke objecten die je wenst te personaliseren).
- Eventueel eigen ontwerpen of ideeën die je graag wilt uitwerken (bijvoorbeeld een Pinterestbord).
Opgelet! Je inschrijving is pas definitief wanneer je van ons een bevestigingsmail hebt ontvangen. Check ook zeker je spam.
Programma
- Lesdag 1:
- Verkenning van Cricut Design Space.
- Ontwerpen maken en personaliseren met vinyl.
- Praktische toepassingen voor klasdecoratie en didactisch materiaal (bv. naamlabels, instructiestickers, klasorganisatie, klasaankleding).
- Aan het einde van de sessie ga je naar huis met een gepersonaliseerde sleutelhanger.
- Lesdag 2:
- Ontwerpen maken in Cricut Design Space voor textiel met iron-on materiaal.
- Personaliseren van materialen zoals schorten, kussens, tasjes en educatief textielmateriaal.
- Tips voor duurzame en veilige toepassingen in de klas.
- Aan het einde van de sessie ga je naar huis met een gepersonaliseerde T-shirt.
- Lesdag 3:
- Introductie tot lasercutten en veiligheid.
- Creëren van stevige en duurzame didactische materialen.
- Voorbeelden en toepassingen zoals puzzels, woordkaarten, geometrische vormen en motoriekplankjes.
Voor wie
- Leerkrachten uit het kleuter-, lager- en eerste graad secundair onderwijs die creatief aan de slag willen gaan met het personaliseren van didactisch materiaal of klasactiviteiten.
Docent
Gaëlle Van Hout is docent techniek aan Karel de Grote Hogeschool. Zij heeft ruime ervaring in het begeleiden van toekomstige leraren techniek, materialenkennis, STEM en didactische toepassingen. Haar expertise ligt in het praktisch inzetten van technologieën als Cricut en lasercutting om de onderwijskwaliteit te verhogen en personalisatie van leertrajecten te bevorderen.
Na de opleiding
- Kan je werken met Cricut (vinyl en iron-on) en lasercutter en begrijp je hoe deze technologieën bijdragen tot effectief gepersonaliseerd leren.
- Kan je creatieve activiteiten integreren om leren motiverend en visueel aantrekkelijk te maken.
- Weet je hoe je bestaande methodes en materialen eenvoudig personaliseert en aanpast aan diverse leerlingbehoeften.
- Ontwikkelde je een bredere visie op het gebruik van technologie in het onderwijs om leerprocessen te optimaliseren.
Open aanbod KdG Academy
Een postgraduaat? Verkorte bachelor? Of studiedag? Vind de opleiding die bij je past.
Opleidingen op maat
Liever een opleiding afgestemd op de noden van je bedrijf of organisatie?
Contacteer Eve Baert via eve.baert@kdg.be of +32 3 613 14 68.