Sherborne bewegingspedagogiek: basiscursus

Zesdelige vorming tussen 4 maart en 29 april 2026

  • Sherborne is een methode waarbij men kinderen wil helpen zich goed te voelen in het eigen lichaam, waardoor ze een groter zelfvertrouwen ontwikkelen. Een sterk bewustzijn van het eigen lichaam, van de ruimte en de mogelijkheid om relaties aan te gaan met andere personen, zijn de basisvereisten om vlot te leren en zich aan te passen aan nieuwe omstandigheden.
  • Momenteel kent deze methode een succesrijke toepassing in de opvoeding van peuters en kleuters, in de begeleiding van kinderen, jongeren en volwassenen met sensoriële, fysische of verstandelijke beperkingen, bij kinderen en jongeren met gedrags-, sociale en emotionele problemen en in gezinsgerichte therapieën.
  • Tijdens deze vorming ervaar je zelf de Sherborne bewegingspedagogiek. Een groot deel van de tijd zijn we actief aan de slag met bewegingsspelen en -opdrachten.
  • De theoretische kaders worden voortdurend geïllustreerd met praktijkvoorbeelden.
  • Wie de zes sessies van deze basiscursus actief bijwoont, krijgt een erkend certificaat vanuit de Sherborne Vereniging België. Dit certificaat geeft toegang tot de Verdiepingscursus. 

Praktisch

  • Wanneer
    • 4 maart 2026
    • 11 maart 2026
    • 18 maart 2026
    • 25 maart 2026
    • 22 april 2026
    • 29 april 2026

      Telkens van 13.30 tot 16.30 u.

  • Waar

Campus Zuid, Brusselstraat 45, 2018 Antwerpen.

  • Prijs

Deelnemen kost 425 euro per persoon.

Opgelet! Je inschrijving is pas definitief wanneer je van ons een bevestigingsmail hebt ontvangen. Check ook zeker je spam.

Programma

  • Sessie 1:
    • Introductie op het verloop van de basiscursus
    • Toelichting bij de methode van Veronica Sherborne
    • Praktijk en achtergrond bij ‘lichaamsbewustzijn’
  • Sessie 2:
    • Praktijk en achtergrond bij ‘relaties’
    • Observeren vanuit beeldmateriaal
  • Sessie 3:
    • Praktijk en achtergrond bij ‘relaties’ (bewustzijn van de anderen)
    • Observeren vanuit beeldmateriaal
  • Sessie 4:
    • Praktijk en achtergrond bij ‘bewegingskwaliteiten’
    • Basisattitude van de Sherborne begeleider
  • Sessie 5:  
    • Achtergrond bij ‘plannen van bewegingsactiviteiten’
    • Zelf opzetten van bewegingsactiviteiten
    • Creëren van een krachtige leeromgeving
  • Sessie 6:
    • Een planningscyclus opmaken en uittesten
    • Afronden van de basiscursus
    • Uitreiken certificaten

Doelstellingen

  • Je begrijpt het belang van beweging in de sociale, emotionele en cognitieve ontwikkeling bij kinderen, jongeren en volwassenen.
  • Je kent de achtergrond van de methode gebaseerd op Veronica Sherborne en de bewegingsanalyse van Rudolf Laban.
  • Je ontwikkelt een sensitieve en empathische begeleidingsstijl.
  • Je kunt een krachtige en inspirerende leeromgeving creëren.
  • Je kunt gebruikmaken van de 4 basispijlers bij het opzetten van bewegingssessies.
  • Je kunt gericht observeren en op basis daarvan bewegingssessies plannen. 

Voor wie

  • Paramedici en leraren in gewoon en buitengewoon onderwijs, begeleiders in de kinderopvang, jeugdzorg en gezinsondersteuning, kinesisten en ergotherapeuten.
  • Iedereen die via beweging de ontwikkeling wil stimuleren bij kinderen en jongeren. 

Docent

Bart Jaminé geeft les in de lerarenopleiding BANABA Buitengewoon Onderwijs en Zorgverbreding en Remediërend Leren aan KdG. Daarnaast heeft hij doorgedreven expertise als internationaal gekwalificeerd cursusleider in de Sherborne Bewegingspedagogiek en is voorzitter van de Belgische Sherborne Vereniging.

Open aanbod KdG Academy

Een postgraduaat? Verkorte bachelor? Of studiedag? Vind de opleiding die bij je past.

Alle bijscholingen van KdG Academy

Opleidingen op maat

Liever een opleiding afgestemd op de noden van je bedrijf of organisatie?

Contacteer Eve Baert via eve.baert@kdg.be of +32 3 613 14 68.

Of vul het formulier in